محل تبلیغات شما

استارتاپ خانگی یکی از ایده های ناب برای افرادی است که قصد دارند در محیط منزل خود به کارآفرینی بپردازند. بسیاری از استارتاپ هایی که امروزه جزو کسب و کارهای موفق می باشند در ابتدا به عنوان یک کسب و کار خانگی راه اندازی شده اند. این موضوع به همگان ثابت می کند که این نوع استارتاپ ها می توانند زمینه ای برای شروع یک فعالیت پردرآمد باشند. راه اندازی این استارتاپ ها به هزینه کمی نیاز دارد و دست بنیانگذار استارتاپ در امتحان راه های مختلف باز است. در این نوع استارتاپ ها درصد ریسک نیز پایین می باشد؛ بنابراین می توانید به راحتی محصولات و خدمات خود را تست کرده و با بررسی بازخوردها و اصلاح محصولات و خدمات خود، در مدت زمان بسیار کمی وارد بازار واقعی شوید. برای راه اندازی این استارتاپ ها باید مراحل زیر را طی کنید:
یافتن یک ایده مناسب

برای راه اندازی استارتاپ خانگی باید ایده ای مناسب، پیدا کنید. این ایده باید به گونه ای باشد که بتوان آن را در محیط منزل، اجرایی کرد. ایده هایی نظیر محتوا نویسی، وبلاگ نویسی، ترجمه، تهیه غذای خانگی و … می توانند ایده هایی خوبی برای این نوع استارتاپ ها باشند. زیرا به نیروی کار زیادی احتیاج نداشته و می توان آن را در مراحل ابتدایی به راحتی راه اندازی نمود.
استارتاپ خانگی 25412552انجام تحقیقات کامل

بعد از این که ایده مورد نظر خود را پیدا کردید باید در مورد آن تحقیقات لازم را انجام دهید. در این تحقیقات باید به بررسی نحوه اجرای کار، لوازم مورد نیاز برای اجرایی کردن ایده، سرمایه ابتدایی لازم برای راه اندازی و ویژگی های محیطی این استارتاپ، بپردازید. در ضمن تحقیق کنید که آیا خدمات و محصولاتی که قرار است در این استارتاپ خانگی ارائه کنید مشتری خواهد داشت یا خیر.
برآورد هزینه راه اندازی استارتاپ

با بررسی که هایی که انجام می دهید مشخص خواهد شد که اجرای این کسب و کار به چه وسایل و تجهیزاتی نیاز دارد. این موضوع کمک می کند تا هزینه ها را شناسایی کرده و میزان آنها را برآورد نمایید. علاوه بر هزینه لازم برای تأمین تجهیزات، باید هزینه های یک سال آینده استارتاپ را نیز تخمین بزنید. با این کار، با خیال راحت می توانید به فعالیت خود ادامه دهید و مشکلی از بابت کمبود بودجه نداشته باشید.

تولید نمونه ای از محصولات

برای این که از کیفیت محصولات و خدماتی که قرار است در استارتاپ خود به مشتریان ارائه دهید مطمئن باشید نمونه ای از آن را تولید کنید. این محصولات در استارتاپ خانگی ممکن است یک محتوا باشد یا غذای خانگی. همچنین ممکن است این محصولات در قالب خدماتی نظیر نظافت منزل و … ارائه شوند. با تولید نمونه ای از محصولات، می توانید ایرادات آن را شخصاً متوجه شوید.

استارتاپ خانگی 21545454252تست نمونه

بعد از این که نمونه ای از محصولات را تولید کردید آن را به جامعه کوچکی نظیر اعضای فامیل، ارائه کنید. اگر محصول استارتاپ شما، نوعی خدمات است باید فرمی تهیه کنید و در آن، جزئیات این خدمات را درج نمایید. سپس با ارائه این فرم ها به اعضای جامعه کوچک، نظرسنجی انجام دهید. به این ترتیب می توانید ایرادات و اشکالات محصولات و خدمات استارتاپ را متوجه شده و آنها را برطرف نمایید. این کار کمک می کند تا در آینده، محصول و خدماتی ارزشمند و باکیفیت به مشتریان ارائه داده و به کسب و کار خود رونق ببخشید.

جذب سرمایه گذار

اگر محصولات و خدمات استارتاپ خانگی به گونه ای هستند که نیاز به سرمایه گذاری دارند باید در پی یک سرمایه گذار باشید. اسپانسری که انتخاب می کنید باید در جریان فعالیت های شما باشد و سرمایه لازم برای راه اندازی را در اختیار شما قرار دهد. البته شما نیز در ازای این سرمایه، باید وی را در بخشی از سود فعالیت های خود شریک کنید.

راه اندازی استارتاپ خانگی

با رسیدن به این مرحله، اگر با مشکلی مواجه نشدید و یا تمامی مشکلات موجود بر سر راه استارتاپ را برداشتید نوبت به راه اندازی استارتاپ می رسد. به این ترتیب شما می توانید به صورت رسمی وارد بازار شده و محصولات و خدمات خود را ارائه نمایید.

لازم به ذکر است که می توانید استارتاپ خانگی خود را به ثبت نیز برسانید. در این حالت، کسی نمی تواند از ایده شما الگوبرداری کرده و رقیبی جدی برای شما به حساب آید.


فضای کار اشتراکی ریسون|سالن کنفرانس ریسون

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی